LS Kamna.cz > Pyrolytická kamna > Sálavá - teplovzdušná > Pyro Magic 6 kW - Standard (plech + přední kámen)

Pyro Magic 6 kW - Standard (plech + přední kámen)

Dostupnost:

Do 42 dnu

Produkt vysoké kvality s jedinečnou technologií zplynování dřeva a nevšedním moderním designem, který nabízí velmi efektivní spalování se dvěma spalovacími komorami, vysokou účinnost a nízké hodnoty emisí šetřící životní prostředí.

Navíc si můžete vychutnat novou dimenzi ohně a nechat se okouzlit pohledem na úžasnou hru plamenů ve dvou spalovacích komorách.

VÝHODY KRBOVÝCH KAMEN PYRO MAGIC 6 kW

- Systém dvoukomorového spalování (dvojitý plamen)

- Účinnost více než 87 %, po celou dobu hořeni

- Airwash systém – samočištění skla

- Nerezový žárupevný rošt a tryska

- Nerezový žárupevný popelník

- Vyrobeno ze žáruvzdorného materiálu o síle 5 mm

- Velký přikládací prostor (dlouhá doba hoření)

- Snadné ovládání spalovacího vzduchu

- Možnost přívodu externího vzduchu pro spalování

- Vermikulitové topeniště (dlouhá životnost)

- O 40 % nižší spotřeba paliva pro stejný tepelný výkon ve srovnání s kamny s klasickým hořením

- O 40 % méně popela, ve srovnání s kamny s klasickým hořením

- Atraktivní vzhled kamen

- Hoření probíhá bez podpory spalinového ventilátoru jen na komínový tah (cca 12 Pa)

- Nízké emise splňující i nejpřísnější evropské normy

JAK TO FUNGUJE

Roztopením kamen v horní komoře vzniká dřevoplyn. Uzavřením komínové klapky horní primární komory začne vznikající dřevoplyn proudit přes spodní trysku kde je okysličen předehřátým sekundárním vzduchem a spalován za velmi vysoké teploty přes 1000 stupňů celsia ve spodní sekundární spalovací komoře.

Jedinečnou vlastností je, že proces spalování se obejde bez spalinového ventilátoru.

Pro hoření kamen stačí jen dobrý tah komínu (12 Pa)

POUŽITÍ KRBOVÝCH KAMEN PYRO MAGIC 6 kW

vytápění obytných místností – chat, chalup, RD, bytů, restaurací, kluboven, apod.

Vysoká účinnost

Vysoké účinnosti kamen je dosaženo nejen velmi kvalitním spalováním, ale rovněž předáváním tepla proudících spálených plynů ze spodní komory do bočních teplosměnných ploch kamen, která jsou navíc opatřena dvojitým pláštěm pro lepší konvekci tepla.

ZPLYNOVÁNÍ (PYROLÝZA)

Podstata zplynování spočívá v tepelném rozkladu organických a anorganických látek v uzavřené komoře kamen a to za podpory přiváděného primárního vzduchu.

Nejprve dochází k vysušení prchavých složek paliva. V další fázi se uvolněné plyny smísí v prostoru trysky s předehřátým sekundárním vzduchem a vytvoří hořící směs plynů, čímž dojde ke shoření spalin a jejich odvedení přes teplovzdušný výměník do komína.

hmotnost: 125.0000 kg
Jmenovitý výkon: 6 kW
Výkon: 2 - 7 kW
Vyhřívaný prostor: 50 - 170 m3
Účinnost: 82 %
Průměr kouřovodu: 130 mm
Tah komína: 12 Pa
Výška kamen: 950 mm
Šířka kamen: 460 mm
Hloubka kamen: 420 mm
Hmotnost kamen: 125 kg

Recenze

Zde jsou reakce našich zákazníků, kteří jsou spokojeni s našimi výrobky a chtěli se o tom podělit <strong>Patříte také mezi ně?</strong> Pokud ano, podělte se o své zkušenosti s námi i s našimi potenciálními zákazníky.

Hochmanovi

Praha 10

2017:12:18

Odkaz na produkt
Vážení Smrčkovi, po rekonstrukci naší chaty jsme se rozhodli vyměnit stávající kamna, která byla sice velmi výkonná /9KW/, s obrovskou spotřebaou dřeva, výkon vylétl komínem ze kterého se valil často hustý dým díky nedokonalému spalování. Po pečlivém výběru všech kamen na trhu jsme narazili na Váš výrobek typ Falco 8 kW, který nás zaujal a mohl splnit naše potřeby - vytopit chatu o pěti místnostech_/2 v přízemí, 3 v podkroví, každá o rozměrech cca 30 m3 s možností pobytu i v zimním období. Po tel. dohodě jsme se vypravili do Vaší firmy, kde po velmi vstřícné a fundované konzultaci s p. Smrčkou jsme přehodnotili požadavky a objednali nakonec pyrolytická kamna Pyro Magic 5KW. Je pravda, že jsme na dodání čekali déle než jsme předpokládali, ale vyplatilo se. Kamna předčila naše očekávání. Vynikající design, lehce regulovatelný výkon, třetinová spotřeba paliva /dřeva/, proti kamnům původním, velmi účinné dvoukomorové spalování až 90%. Ve večerních hodinách vypínáme TV, otáčíme křesla směrem ke kamnům, a při sklence vína sledujeme tkzv. Smrčkův "pyrno" kanál , fascinující hru plamenů a světel z obou spalovacích komor. Vynikající relax Třešničkou na dortu působí sledování valícího se kouře z komínů okolních chat mezi kterými je raritou náš komín, bez náznaku kouře, jako kdybychom vůbec netopili. Pouze pozorné oko vidí v ústí komínu jemné tetelení teplého vzduchu způsobené perfektním spalováním. Na závěr bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali, výborný výrobek, příjemní lidé - vydrtžte !!!!! s pozdravem Hochmanovi
Přidat referenci

Předem děkuje pracovní tým LS KAMNA s.r.o.