LS Kamna.cz > Teplovzdušná kamna > s ventilátorem > Teplovzdušná kamna FALCO ECO 12 kW

Teplovzdušná kamna FALCO ECO 12 kW

Dostupnost:

Do 30 dnu

Teplovzdušná kamna na dřevo s výměníkem a ventilátorem jsou určena k přitápění a vytápění obytných místností, rekreačních zařízení i pracovních míst, kde je záměrem zvýšení tepelné pohody, ke které přispívá i vjem z pohledu na plamen.

Dále jsou určena k přitápění a vytápění skladů, dílen, staveb a průmyslových objektů.

Kromě sálání tepla vlastním povrchem a samoprouděním ohřátého vzduchu bočními výdechy, které jsou na plášti kamen, dochází také k předávání tepla přímo z ploch výměníku tepla na proudící vzduch. Průtok vzduchu je zajištěn axiálním ventilátorem, tím dochází k rychlému promísení teplého a studeného vzduchu ve vytápěném prostoru. Spaliny jsou po průchodu výměníkem tepla odváděny komínem.

Ke kamnům je možné dokoupit i řídící jednotku, která slouží k regulaci otáček ventilátoru. Jednotku lze nastavit na manuální či automatický režim.

 • Vysoká účinnost
 • Vestavěný výměník tepla s ventilátorem
 • Dvoukomorový systém spalování
 • Zplyňovací trubice ze žáruvzdorné nerezové oceli ve spalovacím prostoru
 • Dlouhá doba hoření
 • Jednoduchá obsluha přívodu primárního vzduchu
 • Šamotové topeniště (dlouhá životnost)
 • Nízká spotřeba dřeva
 • Možno přikládat polena o délce 38 cm
 • LDS - Automatická regulace otáček ventilátoru (možno dokoupit)
 • LDT - Automatická trafová regulace otáček (možno dokoupit)

hmotnost: 96.0000 kg
Jmenovitý výkon: 12 kW
Výkon: 5 - 12 kW
Vyhřívaný prostor: 100 - 350 m3
Spotřeba paliva: 2.9 kg/h
Účinnost: 85.01 %
Průměr kouřovodu: 130 mm
Tah komína: 12 Pa
Průtok ohřátého vzduchu: 300 - 300 m3/h
Stálá teplota na výstupu: 50 - 110 °C
Emise při O2 = 13 %: 0.09 %
Příkon ventilátoru: 36 - W
Výška kamen: 975 mm
Šířka kamen: 538 mm
Hloubka kamen: 690 mm
Hmotnost kamen: 96 kg
Maximální délka polen: 380 mm
Dvířka:

Recenze

Zde jsou reakce našich zákazníků, kteří jsou spokojeni s našimi výrobky a chtěli se o tom podělit <strong>Patříte také mezi ně?</strong> Pokud ano, podělte se o své zkušenosti s námi i s našimi potenciálními zákazníky.

Kaffe Šantan

Choceň

2016:06:22

Odkaz na produkt
Dobrý den, jak jsem slibil, tak se Vam i kdyz opozdene ozivam a jeste jednou musim podekovat za kamna, ktere jste mi vyrobili. jsem s nimi moc spokojen a to jednak s funkci, ale i s tim jak spoustu lidi zajimaji. verte, ze me bavi lidem povidat jak jsem hledal malou vesnicku u Strakonic a jak peknou firmu jsem nasel a prijemny lidi potkal. samozrejme rozdavam reference a hlavne kontakt na Vas. jeste bych Vam rad napsal nase provizorni webove stranky, kde najdete fotografie prostoru, kde Vase kamna stoji. WWW.CAFFESANTAN.CZ mejte se hezky, s pozdravem m Milan Matějka, Choceň, pardubicko

K.Štroncer

Drahotuše

2016:06:22

Odkaz na produkt
Před časem jsem zakoupil kamna FALCO ECO 12kW do dílny. Podmínky výběru: atest, výkon, ventilátor, sekundární spalování, robustnější konstrukce a cena. Tato kamna všechna kritéria splňují nejen na papíru. Z praxe: rychlý náběh teploty, úspora paliva oproti předchozím obyč. kamnům 50% (bukové brikety), kvalitně utěsněná a zateplená spalovací komora - žhavé uhlíky i po 20ti hodinách. Příjemně překvapila i velikost. Spokojenost - doporučuji ke koupi. K.Štroncer, Drahotuše

Luděk Mencl

Blovice

2017:03:06

Odkaz na produkt
Koncem roku jsme si do truhlářské dílny 12/6 m (bez zateplení) pořídili kamna Falco Eco 12 kW a regulační jednotku, která sama spíná ventilátor při dosažení teploty 43°C. Teplý vzduch je pomocí ventilátoru foukán do prostoru před kamny a tím dochází k rychlejšímu ohřevu vzduchu v místnosti. Při naplnění kamen do 2/3 výšky palivem - v našem případě břízou - přikládáme jednou za tři hodiny, teplota se za hodinu zvýší max o 2-3°C, což je naprosto dostačující i s ohledem na malou spotřebu paliva (díky tzv. dvoufázovému spalování). Dlouho jsme si promýšleli, jaký typ kamen a výrobce zvolit a až při porovnání s konkurencí jsme s ohledem na konstrukční řešení kamen dali přednost uvedenému typu.

Truhlářství Mencl

2017:10:26

Odkaz na produkt
S kamny jsem velmi spokojen. Ideální topení do truhlárny.

Jiří Fučík

Sudoměřice u Tábora

2017:10:30

Odkaz na produkt
Dobrý den všem co mají rádi kvalitní české výrobky. Koupením kamen FALCO ECO 12 jsem si i já jeden pořídil. Kamna mne zaujala hned na první pohled jejich řemeslným a precizním zpracováním. Jelikož jsem byl kamna přebírat osobně v rodinné firmě Smrčkových, pan Smrček mi ochotně kamna předvedl v provozu s odborným výkladem. Jsem s kamny a jejich vestavěným ventiáltorem v kombinaci s automatickou regulací otáček doslova nadšený. Je to bezkonkurenční výrobek, který mohu jenom doporučit.

Michal Pešek

2017:10:30

Odkaz na produkt
Kamínka jsem koupil loni na podzim do menší dílny cca 60 m2, jsem s nimi nad míru spokojený. Rychlý nárůst teploty díky vestavěnému ventilátoru a v kombinaci s automat. regulací otáček to nemá chybu. Mohu všem vřele doporučit. Michal Pešek.

Chromý Karel

2017:10:30

Odkaz na produkt
Dobrý den, teplovzdušná kamna ECO 12 byly pořizovány, do soukromé dílny, kde vyhřívaný prostor je cca 180 m³. Protože jsem uživatelem kamen poměrně krátkou dobu, nemohu posuzovat jejich životnost, ale vizuální zpracování, které je na velmi vysoké úrovni. Kamna jsem přebíral osobně v rodinné firmě u Smrčkových, kteří na mě zapůsobili velmi pozitivně. Pan Smrček byl tak laskavý, že předvedl kamna v provozu a velmi odborně mi vysvětlil jejich funkčnost. Prezentace byla dokonalá. Již po prvním zažehnutí jsem byl velmi příjemně překvapen. Proto všem, vřele doporučuji nákup těchto kamen. S pozdravem Chromý Karel.

Vejvalka

Moravský Krumlov

2017:10:30

Odkaz na produkt
Dobrý den, rád bych Vám poděkoval za kamna FALKO ECO 12kW které jsem u Vás koupil. Jsem maximálně spokojen. Přeji hodně uspěchů v profesním i osobním životě. Váš spokojený zákazník. Vejvalka Moravský Krumlov
Přidat referenci

Předem děkuje pracovní tým LS KAMNA s.r.o.